Kiek priklauso atostogų už 1 mėnesį – atostogų skaičiavimas

kiek priklauso atostogu uz 1 menesi atostogu skaiciavimas

Kiek priklauso atostogų už 1 mėnesį

Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatas, kiekvienam darbuotojui priklauso 20 kalendorinių dienų atostogų per metus, tačiau tai gali būti keičiama darbo sutartyje arba susitarimu tarp darbdavio ir darbuotojo. Tai reiškia, kad už kiekvieną darbo mėnesį, darbuotojui priklauso maždaug 1.67 atostogų dienos (20 dienų / 12 mėnesių).

Tačiau, reikia atsižvelgti, kad gali būti nustatyti kitais terminais, pavyzdžiui, atostogos gali būti skaičiuojamos pagal darbo metus arba laiko periodus, taigi rekomenduoju patikrinti savo darbo sutartyje arba susitarti su darbdaviu.

Nedarbo dienų kalendorius →

Atostogų skaičiavimo formulė

Atostogų skaičiavimas gali būti atliekamas naudojant formulę: Atostogos per metus = (Darbo metų trukmė x Atostogų dienų per metus)

Pavyzdžiui: Atostogos per metus = (1 x 20)

Tai reiškia, kad darbuotojas, kuris dirba 1 metus, gali gauti 20 atostogų dienų per metus.

Atostogų skaičiavimas gali skirtis priklausomai nuo įmonės ar organizacijos vidaus taisyklių, taigi rekomenduoju patikrinti su savo darbdaviu arba susitarti dėl reikiamos informacijos ir formato, kad sužinoti tiksli atostogų skaičiavimo metodiką.

Kaip Skaičiuojamos Atostogos – Atostogų Kaupimas

Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatas, atostogos skaičiuojamos kalendorinių metų pagrindu. Tai reiškia, kad kiekvienam darbuotojui priklauso 20 kalendorinių dienų atostogų per metus, pradedant nuo darbo pradžios dienos.

Darbo sutartyse arba susitarime tarp darbdavio ir darbuotojo gali būti nustatyti kitokie terminai, pavyzdžiui, atostogos gali būti skaičiuojamos pagal darbo metus arba laiko periodus.

Darbuotojas gali pasiimti atostogas bet kuriuo metu, tačiau darbdavys turi suteikti darbuotojui galimybę pasiimti atostogas per metus, taigi rekomenduoju patikrinti savo darbo sutartyje arba susitarti su darbdaviu.

Taip pat, darbuotojas turi pateikti darbdaviui prašymą dėl atostogų laiko, o darbdavys turi patvirtinti arba pasiūlyti kitą laiką, kuris atitiktų darbo planus ir poreikius.

Kaip rašomas prašymas pasiimti atostogas?

Prašymas pasiimti atostogas turėtų būti rašomas oficialia forma ir turėtų būti pateiktas darbdaviui pakankamu laiku, kad jis galėtų planuoti ir organizuoti darbo reikalus atostogų metu. Prašymas turėtų turėti šias informacijas:

  1. Darbuotojo vardas, pavardė, pareigos, ir kontaktinė informacija.
  2. Prašomo atostogų laikotarpis, t.y. pradžios ir pabaigos data, taip pat kiek dienų prašoma pasiimti atostogas.
  3. Informacija apie jau pasiimtas atostogas šiais metais.
  4. Darbdavio kontaktinė informacija.
  5. Parašas.
  6. Prašymo pateikimo data.

Pavyzdžiui:

(Darbuotojo vardas, pavardė)

(Darbuotojo pareigos)

(Darbuotojo kontaktinė informacija)

(Darbdavio vardas, pavardė)

(Darbdavio pareigos)

(Darbdavio kontaktinė informacija)

Prašau leisti man pasiimti atostogas nuo (pradžios data) iki (pabaigos data) (kiek dienų) dienų.

Šių metų iki šiol aš pasiemiau atostogų (kiek dienų) dienų.

Ačiū.

(Darbuotojo parašas)

(Prašymo pateikimo data)

 Prašymo pavyzdys:

Darbuotojo vardas, pavardė Pareigos Kontaktinė informacija
Jonas Jonaitis Vadybininkas jonas.jonaitis@gmail.com
Darbdavio vardas, pavardė Pareigos Kontaktinė informacija
Petras Petraitis Įmonės vadovas petras.petraitis@gmail.com
Prašomas atostogų laikotarpis Jau pasiimtos atostogos Parašas
Nuo 2020-08-01 iki 2020-08-14 (14 dienų) Nuo 2020-01-01 iki 2020-07-31 (180 dienų) Jonas Jonaitis

Prašau leisti man pasiimti atostogas nuo 2020-08-01 iki 2020-08-14 (14 dienų). Šių metų iki šiol aš pasiemiau atostogų nuo 2020-01-01 iki 2020-07-31 (180 dienų).

Ačiū.

(Darbuotojo parašas)

(Prašymo pateikimo data)

Reikia atkreipti dėmesį, kad prašymas gali skirtis priklausomai nuo įmonės ar organizacijos vidaus taisyklių, taigi rekomenduoju patikrinti su savo darbdaviu arba susitarti dėl reikiamos informacijos ir formato, kad prašymas būtų teisingai ir sėkmingai pateiktas.

Kaip sužinoti kiek atostogų dienų susikaupia per mėnesį

Kiek atostogų dienų susikaupia per mėnesį, gali būti skaičiuojama pagal keletą skirtingų metodų, tačiau dažniausiai naudojamas yra kalendorinių metų metodas, kuris reiškia, kad kiekvienam darbuotojui per metus priklauso 20 kalendorinių dienų atostogų.

Jei norite sužinoti kiek dienų susikaupia per mėnesį, galite tiesiog padalinti 20 atostogų dienų per metus per 12 mėnesių. Taigi, kiekvienam mėnesiui susikaupia apie 1.67 atostogų dienos (20 dienų / 12 mėnesių).

Taigi, jei darbuotojas pradeda darbą sausio 1-ą dieną ir susikaupia 1.67 atostogų dienos per mėnesį, tai sausio mėnesį jis turės 1.67 atostogų dienas, vasario mėnesį – 3.34 ir t.t.

Kur kreiptis kad sužinoti kiek atostogų dienų susikaupia per mėnesį

Norint sužinoti kiek atostogų dienų susikaupia per mėnesį, geriausias būdas yra kreiptis į savo darbdavį arba atsakingą asmenį organizacijoje. Tai gali būti personalo skyrius, darbo santykių vadovas arba darbo sutarties administratorius.

Darbuotojas taip pat turi teisę peržiūrėti savo darbo sutartyje ar susitarime nustatytus atostogų terminus, kurie gali būti skaičiuojami kitaip nei kalendoriniais metais.

Darbdavys turi būti pasiruošęs pateikti informaciją apie atostogų skaičiavimo metodiką, taigi rekomenduoju susisiekti su juo ir paprašyti išsamios informacijos. Jei yra kokių nors sunkumų ar abejonių, rekomenduojame kreiptis į įmonės vadovą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 3.7 / 5. Balsų skaičius: 27

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Teisė
Taip Pat Skaitykite