TOP padelio aikštės statybų patarimai

padelio kortų statyba

Norint įrengti padelio kortus (arba aikštelę, nors pirmasis terminas yra oficialus šios sporto šakos pavadinimas), svarbu išsamiai išstudijuoti kelis svarbius aspektus, įskaitant matmenis, paviršiaus savybes, linijas ir tinklelį.

Be to, didelę reikšmę turi tinkamiausio padelio kortų modelio pasirinkimas iš OKsportas.com.

Žaidimo struktūra yra labai specifinė, nes TPF (Tarptautinė padelio federacija) nustatė tam tikras esmines aikštelės aspektų taisykles. Pažvelkime, ką reikia žinoti prieš statant padelio kortus: žaidimo taisykles, sienų matmenis, aikštelės ir paviršiaus savybes.

Išmatavimai pagal vieta

Padelio aikštelėje turi būti stačiakampė žaidimo aikštelė: 10 metrų pločio, 20 metrų ilgio. Tinklelis turi būti nustatytas stačiakampio centre. Aptarnavimo linijos turi būti išdėstytos tinklo šonuose: atstumas yra lygiai 6,95 metro.

Centrinė padelio padavimo linija yra statmena linija, esanti tarp tinklo ploto ir pačių tiekimo linijų. Kalbant apie padelio aikštelės tinklelį, vėlgi pagal TPF gaires, jis turėtų būti 10 metrų ilgio, o bendras aukštis centre – 88 centimetrai, tačiau galuose jis gali būti net 92 centimetrų aukščio.

Ypatinga  aikštelės savybė yra sienos: tiksliau – sienos! Palyginti su kitomis sporto šakomis,  aikštelė turi būti uždaros sistemos. Pagal oficialius matavimus žinome, kad sienų galai turi būti matuojami iš vidaus: maksimalus ilgis – 20 metrų, plotis – 10 metrų.

Aikštelių sienoms gaminti naudojamos plytos arba krištolas (kad žaidimo zona būtų matoma iš išorės).

Be to, sienos – jei jos dažytos – turėtų turėti savitą atspalvį. Galiausiai, svarbu, kad sienos ir laukas nebūtų vienodos spalvos, kad žaidėjas matytų geriausią vaizdą. Vienintelis aspektas, kurio negalima pažeisti, yra sienelių „reakcija“: jos turi suteikti kamuoliui vienodą ir taisyklingą atšokimą.

Kokie paviršiai tinkamiausi padelio aikštelėms?

Padelio aikštelės konstrukcija reikalauja, kad gruntas būtų akytas betonas arba sintetinė medžiaga.

Taip pat galite naudoti dirbtinę žolę. Tačiau svarbu pabrėžti, kad gruntas turi būti kuo vienodesnis ir taisyklingesnis, kad būtų išvengta bet kokio vandens kaupimosi ir dėl to ilgainiui sąstingio, galinčio jį sunaikinti. Draudžiama naudoti pagrindą lauke: tik patalpose.

Technologijų ir naujoviškos pažangos dėka šiandien galime gauti labai gerai suprojektuotus ir pagamintus paviršius, kurie gali tarnauti ilgą laiką, užtikrina patvarumą ir daro žaidimą lankstesnį.

Padelio aikštelės dangos (kurių gražius pavyzdžius galite pamatyti AmarantoIdea svetainėje) buvo sukurtos taip, kad suteiktų maksimalų malonumą, leisdamos žaisti bet kuriuo metų laiku, net ir vidury žiemos ar ypač nepalankiomis oro sąlygomis.
Šiais laikais yra daugybė dangčių tipų: fiksuotų arba motorinių, metalinių, PVC ar aliuminio. Kai kurie dizainai yra daug lengvesni nei kiti ir dažniausiai skirti klubams, norintiems pasiūlyti padelį kaip žiemos žaidimą.

Galiausiai, didelis šių konstrukcijų privalumas yra jų montavimo paprastumas.Tai neįtikėtinai naujoviškos ir intuityvios sistemos, nereikalaujančios per daug priežiūros. Idealiai tinka visiems padelio mėgėjams bet kuriuo metų laiku.

Kodėl jis toks populiarus ir madingas?

Šiais laikais daugelis žmonių pamėgo padelio ar padelio žaidimą. Kodėl jis toks populiarus ir madingas? Galėtume tai vadinti kiekvieno sezono sportu, teniso ir skvošo kryžiumi.

Ir pagalvoti, kad galų gale tai net gimė iš klaidos: leidžia nuimti stresą, smagiai praleisti laiką, galima smagiai leisti laiką aikštėje su kitais žaidėjais (minimaliam 4 žmonėms). Padelis nėra sezoninis sportas: nuo vasaros iki žiemos tai galimybė smagiai praleisti laiką aikštėje net esant žemai temperatūrai, lyjant ar sningant.

Kaip atsirado padelis? Kaip sakėme, tai buvo „klaidos“ rezultatas. Meksika, apie 1960 m.: magnato viloje dabartinis žaidimas prasidėjo dizaino klaida. Tikslas buvo pastatyti teniso kortą, tačiau kai kurie mūro darbai trukdė pačiam žaidimui. Natūralu, kad „mūrijimas“ buvo pakeistas klasikinėmis šokinėjančiomis sienomis. Nuo to momento prasidėjo istorija: oficialus Padel pripažinimas ir platinimas daugelyje Europos šalių, įskaitant Italiją.

Sąmatų sumažinimo patarimai

Kiek kainuoja pastatyti padelio aikštelę? Atsižvelgiant į tai, kad norint sukurti specialią žaidimų aikštelę, reikia vadovautis daugybe gairių, galite pasikliauti mūsų žaidimų aikštelės statybos kainų vadovu.
Jums gali būti naudinga atlikti išsamų tyrimą ir suprasti, koks bus investicijų biudžetas.

Turint omeny, kad savo padelio korto kūrimas nebūtinai yra geriausias sprendimas, tikrai galite sutaupyti pinigų (visada rasite būdą).

Kaip? Būdami protingi ir prašydami kelių pasiūlymų iš įmonių ir šios srities ekspertų. Taip gausite kainų apžvalgą, galėsite atlikti palyginimus ir be nuostolių lažintis dėl geriausio kainos ir kokybės santykio.

Šaltinis: https://oksportas.com

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Verslas
Taip Pat Skaitykite