Kaip išsirinkti šilumos siurblį namams?

šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai mums padeda sutaupyti šildymo, oro kondicionavimo, karšto vandens išlaidų, naudojant aplinkos temperatūrą kaip šilumos šaltinį. Nesvarbu, kokio tipo objekte bus įrengta tokia šildymo sistema: gyvenamajame name, bute, biure, gamybinėse patalpose ar viešbutyje. Šilumos siurbliai efektyviai veiks bet kokios paskirties pastate.

Kitas klausimas – kokio tipo įranga tinka tam tikroms problemoms spręsti. Kaip išsirinkti šilumos siurblį, į kokius veiksnius atsižvelgti kuriant energiją taupančią šildymo, oro kondicionavimo, karšto vandens sistemą, skaitykite toliau.

Rinkdamiesi šilumos siurblį atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus

  1. Šilumos nuostoliai / izoliacija.
  2. Namo plotas (iki 200 m2 ir daugiau).
  3. Kur yra namas, klimato sąlygos.
  4. Dirvožemio ypatybės, laisvos vietos prieinamumas svetainėje.
  5. Nauja statyba arba esamos šildymo sistemos modernizavimas.
  6. Planuojamas sistemos naudojimo dažnis: nuolat arba iš dalies (pavyzdžiui, vasarnamyje).
  7. Oro kondicionierius (būtinas ar ne).

Kaip pasirinkti?

Svarbiausia taisyklė renkantis šilumos siurblį – nustatyti objekto šilumos nuostolius. Jei jie per dideli, namas turi būti gerai apšiltintas. Kokybiška šilumos izoliacija leis efektyviausiai panaudoti alternatyvią šildymo sistemą žiemą ir vasarą.

Atsižvelkite į namo plotą (iki 200 m2 ar daugiau), jo vietą ir regiono klimato sąlygas. Jei, pavyzdžiui, namas pastatytas ant nedidelės uolėtos vietos, geoterminio siurblio įrengimas susidurs su tam tikrais sunkumais.

Apsvarstykite objekto eksploatacines ypatybes. Pavyzdžiui, vasarą viešbutyje reikia daug karšto vandens, kad būtų patenkinti viešbučio poreikiai arba būtų galima šildyti baseiną. Šilumos siurblys oras-vanduo gali tai padaryti geriau. Svarbų vaidmenį atlieka objekto pasirengimo laipsnis. Tai gali būti naujo namo statyba, kur iš pradžių planuojamas alternatyvus šildymas. Toks požiūris užtikrins greičiausią projekto atsipirkimą.

Arba būtina atnaujinti esamą tradicinę šildymo sistemą. Tokiu atveju reikia atsižvelgti į daugybę niuansų ir nepamiršti apie tam tikros rūšies įrangos atsipirkimo laikotarpį.

Kaip ir kokiais atvejais geriau rinktis žemės šilumos siurblį?

Geoterminis siurblys yra efektyviausias būdas šildyti erdvę. Jei jūsų namas yra didesnis nei 200 m2 ir yra ant minkšto grunto, nėra geresnio sprendimo nei įrengti žemės šilumos siurblį. Dirvožemis turi būti minkštas, kad būtų lengviau sėti. Juose vėliau bus sumontuoti geozondai.

Geoterminio siurblio vidutinis metinis konversijos koeficientas (COP) yra 4,5. Tai reiškia, kad 1 kW elektros energijos jis pagamins 4,5 kW šiluminės energijos! Yra dviejų tipų geokolektoriai: horizontalūs ir vertikalūs. Rekomenduojame montuoti vertikalius geokolektorius.

Kodėl ne horizontaliai, nes jo įrengimas pigesnis. Viskas paprasta. Norint įrengti horizontalųjį kolektorių, reikia išnaudoti didelį sklypo plotą – tai kilometrai vamzdžių ir daug hektarų žemės. Žemė, kuri bus mažai naudinga kultūriniams augalams auginti, priešingai nei vertikaliame geokolektorius.

Kaip išsirinkti šilumos siurblį oras-vanduo: ieškote idealių jo veikimo sąlygų

Jei jūsų namo plotas neviršija 150 m2, jums nereikia didelio našumo šildymo sistemų. Tokiu atveju geriau įsirengti santykinai nebrangų šilumos siurblį oras-vanduo. Taip ženkliai sumažinsite įrangos atsipirkimo laikotarpį, o pinigų skirtumu galėsite apmokėti būsto šildymą ilgus metus.

Tuo pačiu oras-vanduo šilumos siurblio įrengimas bus gera alternatyva dideliam namui, esančiam mažame sklype arba sklype su akmenuotu gruntu. Pirmuoju atveju paprasčiausiai nebus kur gręžti gręžinių, antruoju atveju gręžimas pasirodys nepagrįstai brangus, o tai paneigs visas galimas taupymo galimybes.

Jei nemontuojate naujos šildymo sistemos, o ketinate atnaujinti esamą, šilumos siurblys oras-vanduo leis tai padaryti su minimaliais pakeitimais. Jį daug lengviau integruoti į tradicinę šildymo sistemą ir pasiekti ženklų efektyvumo padidėjimą.

Oras-vanduo įranga pasirodė esanti efektyvi komercinių ir pramoninių objektų šildymo ir oro kondicionavimo sistema. Vasarą jis taip pat gamins daug karšto vandens. Tai ypač pasakytina apie viešbučius, degalines, degalines, kai kurias pramonės šakas ir šildymo baseinus.

Tai pasiekiama dėl didelio pastatų ploto ir atitinkamai įrengtų pramoninių šilumos siurblių, kurių efektyvumas yra didesnis nei buitinių.

Šilumos siurblio oras-vanduo vidutinis metinis konversijos koeficientas (COP) yra 3,5. 1 kW elektros energijos pagaminama iki 3,5 kW šiluminės energijos!

Kaip išsirinkti šilumos siurblį oras-oras

Šilumos siurblys „oras-oras“ iš tikrųjų yra įprasta padalinta sistema, buitinis oro kondicionierius, veikiantis iki -25. Tinka šildymui ir oro kondicionavimui mažose patalpose. Tinkamiausi objektai tokio tipo įrangai montuoti bus butai, nedidelės prekybos patalpos, tokios kaip parduotuvės, prekystaliai ir kt. Neginčijamas šilumos siurblio oras-oras pliusas – greitas montavimas.

Šilumos siurblys „vanduo-vanduo”

Tai šilumos šaltinis, kuris, naudodamas elektrinį freoninį kompresorių, žemos temperatūros (10 – 6 °C) požeminio ar antžeminio vandens energiją perkelia į aukštos temperatūros (30 – 50 °C) šildymo sistemos energiją.

Šio tipo šilumos siurblių vidutinis metinis konversijos koeficientas (COP) yra 5,5, tai reiškia, kad 1 kW elektros energijos pagaminama 5,5 kW šiluminės energijos! Jis yra optimalus gyvenamiesiems pastatams, kuriuose yra būtinas požeminio vandens debetas arba kurie yra šalia rezervuaro.

Atvejai, kai nerekomenduojame montuoti šilumos siurblio

Tam tikromis aplinkybėmis šilumos siurblio įrengimas iš tiesų yra neefektyvus ekonominiu požiūriu. Kiekviena situacija yra ypatinga, tačiau yra tipiškų atvejų:

  1. Namai/butai ir kiti objektai iki 80 m2;
  2. Objektai, kuriuose yra galimybė gauti pigų kurą;
  3. Kur yra namas, klimato sąlygos.
  4. Kieto kuro katilo atveju galima naudoti nemokamą darbo jėgą jo nuolatinei priežiūrai šildymo sezono metu.

Kada būtinas šilumos siurblys?

Dažnai šilumos siurblio įrengimas yra vienintelis būdas šildyti kambarį.

Pavyzdžiui:

  • jei neįmanoma tiekti pakankamai elektros galios prijungti elektrinį katilą (namai SNT aikštelėse);
  • jei galioja kietojo kuro ir skystojo kuro katilams būdingų toksinių išmetimų draudimai ir (arba) padidinti priešgaisrinės ir sprogimo saugos reikalavimai (dažniausiai tai taikoma verslo ir pramonės objektams
  • miesto centre, degalinėse, degalinėse ir pan.);
  • jei galioja kietojo kuro ir skystojo kuro katilams būdingų toksinių išmetimų draudimai ir (arba) padidinti priešgaisrinės ir sprogimo saugos reikalavimai (dažniausiai tai taikoma verslo ir pramonės objektams miesto centre, degalinėse, degalinėse ir pan.);
  • jei gamybinėje įmonėje reikia panaudoti tų šilumos perteklių. procesus.

Šaltinis: svarienergija.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite