Įmonės pardavimas – žingsnis kurį verslininkams reikia atlikti pakankamai dažnai. Galbūt jūsų intencija yra pasitraukti iš savo verslo jeigu nebenorite turėti su verslu susijusių rūpesčių ir gyventi kartu su tuo nuolatiniu verslu.
Galbūt tiesiog gavote labai gerą pasiūlymą iš kur kas stambesnės įmonės ir parduoti ją tikrai apsimoka.
Vis dėl to įmonės pardavimas nėra tiesiog paprastas dalykas kaip du plius du. Reikia žinoti tam tikrus niuansus apie visą šią vykstančią procedūrą.
Šiame straipsnyje apie kaip vykdomas įmonių pardavimas ir ką pagrinde apie tai reikėtų žinoti kiekvienam verslą planuojančiam parduoti verslininkui.
Pagrindiniai žingsniai parduodant savo verslą
Žinokite kodėl parduodate savo verslą.
Jeigu nusprendė atsisveikinti su savo įmonės savininkyste, turėtumėte puikiai žinoti kodėl tai darote. Apskritai, labai tikėtina, jog būsimas verslo pirkėjas taip pat norės tiksliai žinoti kodėl atsisveikinate su savo verslu.
Kaip dažniausiai įvardijamas priežastis verslininkai dažniausiai nurodo noras išeiti į poilsį, per daug didelį darbo krūvius arba atsiradusius nesutarimus su savo partneriais.
Dar kai kurie žmonės siekia parduoti savo verslą tuomet kuomet jis tampa mažiau pelningas arba išvis sumenksta, tačiau vargu ar tokioje situacijoje atsiras labai norinčių verslą nusipirkti.
Viena iš dažniausių parduodančiųjų klaidų – tai jog jie apleidžia savo veiklos efektyvumą, tuomet kuomet ieškomas pirkėjas kas įmonę nulemia dar didesniems pelno praradimams.
Tinkamas pasiruošimas pardavimui
Spontaniškai viską atlikti retai kada yra geras sprendimas kalbant apie bet kokią verslinę išvadą ar sprendimą. Ekspertai nuolat kartoja kaip svarbu pardavimui pasiruošti iš anksto ir paprastai įvardija metų laikotarpį kaip optimalų pasiruošimo terminą.
Nors tai gali pasirodyti kaip didelis laiko tarpas, tai suteiks pakankamai laiko verslą padaryt kiek patrauklesnį pirkėjui. Juk niekas nenori pirkti įmonės kurioje yra visiška betvarkė ir chaosas, o juolab traukti įmonę iš bankroto.
Verslo vertės nustatymas
Kitas labai svarbus dalykas – tinkamai įvertinti savo verslo vertę. Tai reiškia įvertinti ją tiksliai kokia ji yra rinkoje, nei per daug nei per mažai.
Kartu reikėtų atlikti formalų verslo vertinimą apskritai, kuris pagrįstų kodėl verslas yra vertinamas būtent tokia kaina, o ne kitaip. Paprastai toks vertinimas leidžia matyti savo įmonės silpnąsias vietas ir padidinti ilgainiui verslo vertę labiau.
Ar verta pardavinėti pačiam?
Kai kuriems verslininkams kylas rimtas klausimas apie tai kokiu būdu vertėtų pardavinėti savo verslą. Juk rinkoje tiek daug brokerių galinčių už visai nedidelę sumą padėti kaip tarpininkai pardavinėti verslą.
Pasak ekspertų toks variantas dažniausiai yra kur kas geresnis nei pardavinėti pačiam, ką reikėtų daryti nebent tada jeigu pilnai pasitikite perkančiuoju žmogumi. Brokeris turės visą interesą pardavinėti jūsų verslą kuo brangiau, kadangi jiems taip nukris kuo daugiau komisinių.
Susitvarkykite dokumentaciją
Tinkamai patyrinėkite savo finansines ataskaitas kartu su savo buhalteriu. Į pardavimo reglamentą reikėtų tinkamai įtraukti ir visus daiktus kuriuos kartu pardavinėjate su savo verslu.
Taip pat nepatingėkite kartu įtraukti ir savo verslo partnerių ir kitus svarbiausius kontaktus kilus klausimams. Taip akimirksniu greičiau parduosite savo verslą.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme pagrindinius verslo pardavimo žingsnius. Galima sakyti, jog labai svarbu yra tinkamas įmonės įvertinimas, dokumentų paruošimas ir panašiai, na o tokiu atveju tikrai atsiras norinčių pirkti jūsų įmonę.
Paruošta pagal financelt.lt informaciją.